0326 656 27 70 ÇAĞRI MERKEZİ
Kalite Kontrol ve Sertifikalar

Odak Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak biz LABORDATA - GERMANY ve BPI (Belgium Packaging Institute) ile çalışmaktayız. Sertifikalarımız anılan bu iki firma tarafından verilmektedir. Ayrıca Odak Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. ISO 9001:2015 Kalite Yonetim Sistem Belgesi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi, ISO 10002:2018 ve ISO 45001:2018 Belgesi'ne sahiptir.

SWL (Safe Working Load), Güvenli Taşıma Yükü. Big Bag'in içinde güvenle taşınacak toplam ağırlığı gösterir.

Big Bagl'er, Sling ve Sling Bag'ler standart olarak, 500 – 750 -1000 - 1250 – 1500 – 1750 – 2000 kg ürün taşıyacak kapasitede üretilmektedir.

SF (Safety Factor), emniyet faktörü olarak bilinen bu kat sayı bize Big Bag, Sling ve Sling Bag'ler’in maksimum dayanabileceği güvenli taşıma katsayısını gösterir.

SF = 5: 1 bu Big Bag'ler, Sling ve Sling Bag'ler sadece tek kullanımlık olarak üretilmiştir. SWL yükünün belirtilen değerinin 5 katına kadar yük altında test edildiğini gösterir.

SF = 6:1 bu Big Bag'ler, gözle kontrol şartı ile birden fazla kez kullanımı gösterir. Pratikte iki boşaltımdan fazla kullanılması tehlikelidir.

Yukarda belirtilen Güvenli Taşıma Yükü (SWL) ve Emniyet Faktörü (SF), EFIBCA (Europan Flexible Intermedite Bulk Container's) tarafından akredite edilmiş test enstitüleri tarafından sertifikalandırılmaktadır. Odak Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. Türk Standartları Enstitüsü'nden (TSE) P.P. Çuval Sertifikası'na sahiptir.
 

Big Bag, Sling ve Sling Bag Kullanım Güvenliği

Big Bag, Sling ve Sling Bag'ler kullanımı sırasında etiketlernin üzerinde yazan bilgilere uygun hareket edilmesi gerekmektedir.

Çoğunlukla Big Bag'ler, Sling ve Sling Bag'ler SF :5-1 tek sefer kullanımlıdır. SF : 6-1 Big Bag, Sling ve Sling Bag çeşitleri ise, bir seferden fazla kez kullanılır ancak her defasında kontol edilmesi gerekmektedir (Delik, yırtık, zedelenmiş, kopmuş veya hasar almış bölgeler varsa bu Big Bag, Sling ve Sling Bag kullanılmamalıdır.)

Big Bag'ler, Sling ve Sling güneş ve yağmur altında bırakılamaz, Big Bag, Sling ve Sling Bag'lerin direk güneş ışığına mağruz kalmayacak bir ortamda saklamaları gerekir.

Big Bag, Sling ve Sling Bag'lerin kullanımı esnasında taşımayı yapan Fork Lift  veya   vincin bu ağırlığı kaldırmaya uygun olması gerekmektedir. Kullanım esnasında en önemli  noktalardan       birisi, vinci ve forklift çatallarının yüzeylerinin keskin ve çapaklı  olmamasıdır.

 

 

 Big Bag, Sling ve Sling Bag'lerin içine etiketinde belirtilmiş olan Güvenli Taşıma Yükü'nden (SWL) fazla ürün koymayınız. 

 

 

 

 Big Bag'lerin, Sling ve Sling Bag'lerin taşınması sırasında emniyet kurallarına uyunuz.

 

 

 

 

 Big Bag'lerin, Sling ve Sling Bag'lerin vinç ve Folk Lift ile taşınması sırasında vinç kancasının ve Fork Lift çatalının taşıyıcı kolanlara zarar vermemesi için gerekli tedbirin alınması gerekir. Bazen kanca ve Fork Lift çatalları, daha önceki taşımalar nedeniyle keskinleşmiş olabilir, bunların kenarlarının yuvarlatılması gerekir.

 

 

 Big Bag'lerin, Sling ve Sling Bag'lerin kullanılması ve kullanılmasından önce etiketlerinde verilmiş olan bilgilere dikkate edilerek hareket edilmesi gerekmektedir. 

 

 

 

 Big Bag'i doldurmadan önce boşaltma borusunun bağlı olduğundan emin olunuz. 

 

 

 

1996 yılında İskenderun’da faaliyete başlamış olan Bamak Katı Yakıt Ambalaj Sanayi ve Gemi Acenteliği A.Ş., en ileri üretim teknolojileri ile donatılmış 9.000 metre kare kapalı tesisinde çuval kumaşı ve çuval imalatı yapmaktadır.


Organize Sanayi Bölgesi Vali Utku Acun Bulvarı Sarıseki İskenderun Hatay/TÜRKİYE

0326 656 27 70
0326 656 28 80
info@odakambalaj.com
sales@odakambalaj.com
Tüm Hakları Saklıdır © 1996 - 2022
Çukurova Patent ve Danışmanlık